«Родного края имена»-творческая встреча с Ордем Гали

5 Марта 2021

Пирӗн библиотекӑра чăваш халĕхĕн пултаруллӑ çыннисемпе, çыравçăсемпе, тӗлпулусем ирттересси ырӑ йӑлана кӗнӗ. Хула çыннисем вĕсен пурнӑҫӗпе, ӗҫӗ-хӗлӗпе, хайлавӗсемпе паллашаҫҫӗ.

Пуш уйăхĕн 5-мӗшӗнче Ю.Гагарин ячĕпе хисепленсе тăракан библиотекăра, пӗтӗм тӗнчери ҫыравҫӑсен пӗрлешӗвӗсен сообществин пайташӗ, А. Талвир тата И.Я. Яковлев ячӗллӗ премисен лауреачӗпе Ордем Галипе тĕл пулу иртрĕ.

Хулари 16–мĕш вăтам шкулта 9 «А» классра вĕренекенсем тĕлпулăва хастаррăн хутшăнчĕç. Тӗлпулура çыравçă хайĕн пурнăçĕпе ĕçĕ - хĕлĕ тата хайлав епле ҫурални çинчен каласа кӑтартрĕ. Галина Николаевна ачасен ыйтăвĕсем çине те тĕплĕн хуравларĕ. Çыравçăн кĕнекисене хулари библиотекăсенчен илсе вулама пулать.

В центральной библиотеке им. Ю.Гагарина стали доброй традицией творческие встречи с талантливыми чувашскими писателями и поэтами.

5 марта в читальном зале библиотеки учащиеся 9 «А» класса школы №16 (29 человек) встретились с чувашской писательницей Ордем Гали.

Ордем Гали - увлекательный рассказчик и прекрасный собеседник, поэтому мероприятие вызвало большой интерес у подростков. С неподдельным вниманием учащиеся слушали рассказ писательницы о жизни и творчестве, о том, как она находит сюжеты для своих произведений. Подробно и обстоятельно автор ответила на заданные вопросы, поделилась своими творческими планами и подарила ребятам свои книги. Мы надеемся, что подобные встречи продолжатся и в будущем. С произведениями Ордем Гали можно познакомиться в библиотеках города.

Информацию подготовила Ольга Николаева.
Телефон для справок: 77-38-02